| Manufacturer Part Number: | 3400-IG2-P10-2A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRMMAG 2A 250VAC 80VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 3400-IG2-P10-2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-3400-IG2-P10-2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 3400 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal Magnetic | |
| Current Rating | 2A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 80V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 3400-IG2-P10-2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
3400-IG2-P10-2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 3400-IG2-P10-2A is new and unused, you can buy 3400-IG2-P10-2A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 3400-IG2-P10-2A.
| IRF5851 | MOSFET N/PCH 20V 2.7A/2.2A 6TSOP | IRF5851.pdf | |
| TK8P60W5,RVQ | MOSFET N-CH 600V 8A DPAK | TK8P60W5,RVQ.pdf | |
| PIC16F876A-E/SO | PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 14KB (8K x 14) FLASH 28-SOIC | PIC16F876A-E/SO.pdf | |
| MPC8250ACVVMHBC | PowerPC G2 Microprocessor IC MPC82xx 1 Core, 32-Bit 266MHz 408-TBGA (37.5x37.5) | MPC8250ACVVMHBC.pdf | |
| VE-B4F-IX-S | CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W | VE-B4F-IX-S.pdf | |
| BACC45FT20-25S7 | 25 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | BACC45FT20-25S7.pdf | |
| MS3116P1832S | 32 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | MS3116P1832S.pdf | |
| TVS06RS-19-11HA-LC | TV 11C 11#16 PIN PLUG | TVS06RS-19-11HA-LC.pdf | |
| 5-1634527-2 | BNC PLG TERM 75OHM NICKEL PLTD B | 5-1634527-2.pdf | |
| 830-10-008-30-001101 | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 830-10-008-30-001101.pdf | |
| VK02705000J0G | 2 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.197" (5.00mm) 45° Through Hole | VK02705000J0G.pdf | |
| EM13715200J0G | 13 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 45° Free Hanging (In-Line) | EM13715200J0G.pdf | |
| 0395437020 | 20 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 0395437020.pdf | |
| RNCF0805BTE92K0 | RES SMD 92K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RNCF0805BTE92K0.pdf | |
| RN73C2A69R8BTG | RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/10W 0805 | RN73C2A69R8BTG.pdf |