| Manufacturer Part Number: | 3300-IG2-P10-2A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 2A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 3300-IG2-P10-2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-3300-IG2-P10-2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 3300 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal Magnetic | |
| Current Rating | 2A | |
| Voltage Rating - AC | 240V | |
| Voltage Rating - DC | 65V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 3300-IG2-P10-2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
3300-IG2-P10-2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 3300-IG2-P10-2A is new and unused, you can buy 3300-IG2-P10-2A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 3300-IG2-P10-2A.
| 12101U102JAT2A | 1000pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) | 12101U102JAT2A.pdf | |
| X9428WV14 | Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 64 Taps I²C Interface 14-TSSOP | X9428WV14.pdf | |
| DM6446AZWTKEDACOM | IC SOC DIGITAL MEDIA 361NFBGA | DM6446AZWTKEDACOM.pdf | |
| SN74CB3Q3245DGVR | Bus Switch 8 x 1:1 20-TVSOP | SN74CB3Q3245DGVR.pdf | |
| NCP693HMN33TCG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 1A 6-UDFN (1.8x2) | NCP693HMN33TCG.pdf | |
| VE-BNH-CV-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W | VE-BNH-CV-F3.pdf | |
| TJT250220RJ | RES CHAS MNT 220 OHM 5% 250W | TJT250220RJ.pdf | |
| TVS07RF-19-28PD-LC | TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP | TVS07RF-19-28PD-LC.pdf | |
| 6205.2300 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Flange | 6205.2300.pdf | |
| HW22500300J0G | 22 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | HW22500300J0G.pdf | |
| 1041450000 | 26 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1041450000.pdf | |
| RT1206CRD07110RL | RES SMD 110 OHM 0.25% 1/4W 1206 | RT1206CRD07110RL.pdf | |
| CMF554K6400BHEB | RES 4.64K OHM 1/2W .1% AXIAL | CMF554K6400BHEB.pdf |