| Manufacturer Part Number: | 3300-IG2-P10-10A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 10A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 3300-IG2-P10-10A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-3300-IG2-P10-10A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 3300 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal Magnetic | |
| Current Rating | 10A | |
| Voltage Rating - AC | 240V | |
| Voltage Rating - DC | 65V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 3300-IG2-P10-10A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
3300-IG2-P10-10A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 3300-IG2-P10-10A is new and unused, you can buy 3300-IG2-P10-10A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 3300-IG2-P10-10A.
| IALNK121-1REC5-38528-40 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE | IALNK121-1REC5-38528-40.pdf | |
| BXRC-35A1001-B-23 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Décor Series™ Class A Vero® 10 White, Warm Starboard | BXRC-35A1001-B-23.pdf | |
| CXB1520-0000-000N0HQ230G | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Xlamp® CXB1520 White, Warm Square | CXB1520-0000-000N0HQ230G.pdf | |
| HLMP1790C4R0 | LED Circuit Board Indicator Single Green Diffused, Tinted 2V 25mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Through Hole | HLMP1790C4R0.pdf | |
| VE-J1Y-CW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W | VE-J1Y-CW-F3.pdf | |
| CRCW0402150KJNED | RES SMD 150K OHM 5% 1/16W 0402 | CRCW0402150KJNED.pdf | |
| ERJ-S06F93R1V | RES SMD 93.1 OHM 1% 1/8W 0805 | ERJ-S06F93R1V.pdf | |
| D38999/26WG39SD | 39 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | D38999/26WG39SD.pdf | |
| C0909A20-16PN-402 | 16 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | C0909A20-16PN-402.pdf | |
| CA3106R22-12P | 5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA3106R22-12P.pdf | |
| 170-025-171-030 | Plug for Male Contacts Housing D-Sub Connector 25 Position | 170-025-171-030.pdf | |
| M55342K11B24D9RBSV | RES SMD 24.9 OHM 1% 1/20W 0402 | M55342K11B24D9RBSV.pdf |