| Manufacturer Part Number: | 30D826M020CB2A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 82µF 20V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D826M020CB2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D826M020CB2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TE | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 82µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 20V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 0.689" L (8.00mm x 17.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 560 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D826M020CB2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D826M020CB2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D826M020CB2A is new and unused, you can buy 30D826M020CB2A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D826M020CB2A.
| B32654A4225K | 2.2µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm) | B32654A4225K.pdf | |
| 1.5KE20CA-B | TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC AXIAL | 1.5KE20CA-B.pdf | |
| 1N5370/TR8 | Zener Diode 56V 5W ±20% Through Hole T-18 | 1N5370/TR8.pdf | |
| NTMFS5C410NLTWFT1G | MOSFET N-CH 40V 312A SO8FL | NTMFS5C410NLTWFT1G.pdf | |
| RS614-1-02 | 120µH @ 1kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1A (Typ) DCR 200 mOhm (Typ) | RS614-1-02.pdf | |
| LBM2016T150J | 15µH Unshielded Wirewound Inductor 190mA 1.5 Ohm 0806 (2016 Metric) | LBM2016T150J.pdf | |
| 1840R-35J | 18µH Unshielded Molded Inductor 265mA 1.8 Ohm Max Axial | 1840R-35J.pdf | |
| EL5176IY-T13 | Differential Amplifier 1 Circuit Differential 10-MSOP | EL5176IY-T13.pdf | |
| S-13R1G2J-M5T1U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.85V 150mA SOT-23-5 | S-13R1G2J-M5T1U3.pdf | |
| S-1132B23-U5T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.3V 300mA SOT-89-5 | S-1132B23-U5T1G.pdf | |
| RSC22DRTN-S734 | CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD | RSC22DRTN-S734.pdf | |
| CTVP00RW-9-9PE-P3 | 9 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | CTVP00RW-9-9PE-P3.pdf | |
| 1909294 | 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1909294.pdf | |
| 771-250-P | 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female and Male 18-22 AWG Crimp Connector Non-Mating End Insulated | 771-250-P.pdf |