| Manufacturer Part Number: | 30D825M200DC2A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 19.41 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D825M200DC2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D825M200DC2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | 30D | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 8.2µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 200V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 19.41 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 85mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.374" Dia x 0.807" L (9.50mm x 20.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 510 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D825M200DC2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D825M200DC2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D825M200DC2A is new and unused, you can buy 30D825M200DC2A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D825M200DC2A.
| EKMG160ELL332MK25S | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG160ELL332MK25S.pdf | |
| EEE-HB1C470AP | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1C470AP.pdf | |
| MKP385191125JC02W0 | 910pF Film Capacitor 450V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm) | MKP385191125JC02W0.pdf | |
| IUG6-28700-5 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | IUG6-28700-5.pdf | |
| 219-3-8625-22 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | 219-3-8625-22.pdf | |
| 7X50072002 | 50MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 1.8V Enable/Disable | 7X50072002.pdf | |
| NJM78L15UA-TE2 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 15V 100mA SOT-89 | NJM78L15UA-TE2.pdf | |
| LY E67F-ABBB-46-1-Z | Yellow 593nm LED Indication - Discrete 2.15V 4-PLCC | LY E67F-ABBB-46-1-Z.pdf | |
| V24A5E300BS3 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W | V24A5E300BS3.pdf | |
| VI-J1Y-IX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W | VI-J1Y-IX-F1.pdf | |
| D38999/26FE99SB | 23 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | D38999/26FE99SB.pdf | |
| GTS020R-24-5S | 16 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | GTS020R-24-5S.pdf | |
| GTS01F28-10S | GT 7C 2#4,2#8,3#12 SKT RECP | GTS01F28-10S.pdf |