| Manufacturer Part Number: | 30D337M025DD2A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 885 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D337M025DD2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D337M025DD2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | 30D | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 330µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 885 mOhm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 423mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.374" Dia x 0.945" L (9.50mm x 24.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 470 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D337M025DD2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D337M025DD2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D337M025DD2A is new and unused, you can buy 30D337M025DD2A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D337M025DD2A.
| 63ZLH1500MEFC18X31.5 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLH1500MEFC18X31.5.pdf | |
| GMM11DSEN-S13 | CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND | GMM11DSEN-S13.pdf | |
| RGP10D-E3/53 | DIODE SW 1A 200V 150NS DO204AL | RGP10D-E3/53.pdf | |
| CLS6D23NP-1R0NC | 1µH Unshielded Inductor 2.1A 23 mOhm Max Nonstandard | CLS6D23NP-1R0NC.pdf | |
| 252A104B50NB | POT JOYSTICK 100K OHM W/SWITCH | 252A104B50NB.pdf | |
| R24P212S/P/X2/R6.4 | 2W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE | R24P212S/P/X2/R6.4.pdf | |
| VE-J0V-MZ-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W | VE-J0V-MZ-F3.pdf | |
| VI-260-IV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W | VI-260-IV-F4.pdf | |
| ZWS5012/JA | AC/DC CONVERTER | ZWS5012/JA.pdf | |
| CA3100E28-15SB03 | 35 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3100E28-15SB03.pdf | |
| DAE15PA191 | CONN DSUB SOLDER CUP | DAE15PA191.pdf | |
| 1-146762-2 | 14 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin-Lead | 1-146762-2.pdf | |
| OQ04320000J0G | 4 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole | OQ04320000J0G.pdf | |
| 610SJR00300 | RES SMD 0.003 OHM 5% 1W C BEND | 610SJR00300.pdf |