| Manufacturer Part Number: | 30D277M063DH5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 270µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D277M063DH5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D277M063DH5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TE | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 270µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 63V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.374" Dia x 1.496" L (9.50mm x 38.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 370 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D277M063DH5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D277M063DH5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D277M063DH5A is new and unused, you can buy 30D277M063DH5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D277M063DH5A.
| ECQ-E10224JFB | 0.22µF Film Capacitor 125V 1000V (1kV) Polyester, Metallized Radial 1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm) | ECQ-E10224JFB.pdf | |
| 239-1-24709-1 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | 239-1-24709-1.pdf | |
| 7100.1121.96 | FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC RAD | 7100.1121.96.pdf | |
| MB90349CASPFV-GS-184E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90349CASPFV-GS-184E1.pdf | |
| M29W320DB70N3E | IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP | M29W320DB70N3E.pdf | |
| E6522 | LAMP INCAND T1.5 GLASS WEDGE 6V | E6522.pdf | |
| RBM-1215D/P | CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT | RBM-1215D/P.pdf | |
| MCR10EZHF2802 | RES SMD 28K OHM 1% 1/8W 0805 | MCR10EZHF2802.pdf | |
| ABC30DTMH-S189 | CONN EDGECARD 60POS .100" | ABC30DTMH-S189.pdf | |
| D38999/20MJ35HA | 128 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/20MJ35HA.pdf | |
| 97-3107B20-19PW | AB 3C 3#8 PIN PLUG | 97-3107B20-19PW.pdf | |
| DCMAK37PNMBK52 | 37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Free Hanging (In-Line) Crimp | DCMAK37PNMBK52.pdf | |
| RN55D1691FR36 | RES 1.69K OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55D1691FR36.pdf |