| Manufacturer Part Number: | 30D227M010DC5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D227M010DC5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D227M010DC5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TE | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 220µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 10V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.374" Dia x 0.807" L (9.50mm x 20.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 430 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D227M010DC5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D227M010DC5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D227M010DC5A is new and unused, you can buy 30D227M010DC5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D227M010DC5A.
| F339MX222231JCM2B0 | 2200pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm) | F339MX222231JCM2B0.pdf | |
| ASCO1-19.440MHZ-LB-T3 | 19.44MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 2.5V 3.5mA Enable/Disable | ASCO1-19.440MHZ-LB-T3.pdf | |
| 5510307F | LED Circuit Board Indicator Single Yellow Diffused, Tinted 2.1V 10mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Through Hole, Right Angle | 5510307F.pdf | |
| MP6-1Q-1Q-1Q-4LL-00 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP6-1Q-1Q-1Q-4LL-00.pdf | |
| G6BK-1114P-US-P6B DC6 | General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 6VDC Coil Through Hole | G6BK-1114P-US-P6B DC6.pdf | |
| RMCF0402FT18R7 | RES SMD 18.7 OHM 1% 1/16W 0402 | RMCF0402FT18R7.pdf | |
| TA4FLBX | 4 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Silver | TA4FLBX.pdf | |
| GTC06CF-24-96S | 28 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | GTC06CF-24-96S.pdf | |
| 247B25-4 | TERM BLOCK COVER | 247B25-4.pdf | |
| 8DBL-06-007 | 6 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 8DBL-06-007.pdf | |
| 1974160000 | 30 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1974160000.pdf | |
| CMF5536R600FKEA | RES 36.6 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF5536R600FKEA.pdf | |
| CMF559R0000FKEB | RES 9 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF559R0000FKEB.pdf |