| Manufacturer Part Number: | 30D207G025DH2A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 200µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D207G025DH2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D207G025DH2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TE | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 200µF | |
| Tolerance | -10%, +75% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.374" Dia x 1.496" L (9.50mm x 38.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 420 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D207G025DH2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D207G025DH2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D207G025DH2A is new and unused, you can buy 30D207G025DH2A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D207G025DH2A.
| 100YXH100MEFCT810X23 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 100YXH100MEFCT810X23.pdf | |
| S10K30 | VARISTOR 47V 500A DISC 10MM | S10K30.pdf | |
| 5-202832-1 | LOCKING LATCH KIT,G-SERIES | 5-202832-1.pdf | |
| VS-4EWH02FN-M3 | DIODE GEN PURP 200V 4A DPAK | VS-4EWH02FN-M3.pdf | |
| NB100LVEP221MNG | Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 1GHz 52-VFQFN Exposed Pad | NB100LVEP221MNG.pdf | |
| LT1012S8#PBF | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SO | LT1012S8#PBF.pdf | |
| XC6124E743MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124E743MR-G.pdf | |
| S-1701B5040-U5T1G | - Converter, Battery Powered Devices Voltage Regulator IC 1 Output SOT-89-5 | S-1701B5040-U5T1G.pdf | |
| VSMB11940X01 | Infrared (IR) Emitter 940nm 1.24V 65mA 1mW/sr @ 20mA 150° 2-SMD, No Lead | VSMB11940X01.pdf | |
| CTV07RQF-17-52SE | 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CTV07RQF-17-52SE.pdf | |
| CA3108E14S-7SWF80 | 3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA3108E14S-7SWF80.pdf | |
| D38999/24JC98BA | CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT | D38999/24JC98BA.pdf | |
| 850306-4 | 1 Position Connector LGH Receptacle Circular Free Hanging (In-Line) | 850306-4.pdf | |
| RG1005N-2261-B-T1 | RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005N-2261-B-T1.pdf |