| Manufacturer Part Number: | 30D156M100CC5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D156M100CC5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D156M100CC5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TE | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 15µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 100V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 410 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D156M100CC5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D156M100CC5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D156M100CC5A is new and unused, you can buy 30D156M100CC5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D156M100CC5A.
| FK18C0G1H272J | 2700pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK18C0G1H272J.pdf | |
| RPE5C2A820J2S1Z03A | 82pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) | RPE5C2A820J2S1Z03A.pdf | |
| 106MHBS70K2J | 10µF Film Capacitor 1275V (1.275kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm) | 106MHBS70K2J.pdf | |
| FDSD0412-H-2R2M=P3 | 2.2µH Shielded Wirewound Inductor 2.8A 84 mOhm Max Nonstandard | FDSD0412-H-2R2M=P3.pdf | |
| AD8270ACPZ-WP | Differential Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 16-LFCSP-VQ (4x4) | AD8270ACPZ-WP.pdf | |
| TOP265VG | Converter Offline Flyback Topology 66kHz, 132kHz eDIP-12 | TOP265VG.pdf | |
| XC6122D737MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6122D737MR-G.pdf | |
| ERJ-1GNJ151C | RES SMD 150 OHM 5% 1/20W 0201 | ERJ-1GNJ151C.pdf | |
| 71-533722-5P | Circular Connector | 71-533722-5P.pdf | |
| 887046-1 | F Type Connector Jack, Female Socket 75 Ohm Panel Mount, Bulkhead; Through Hole Solder | 887046-1.pdf | |
| 2-557103-5 | 100 Position Receptacle Connector Board to Board Through Hole Solder | 2-557103-5.pdf | |
| 928966-2 | ST-POWER-TIM CONTACTKT | 928966-2.pdf | |
| PTC29SFDN | 29 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | PTC29SFDN.pdf |