| Manufacturer Part Number: | 30D156G025BB5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D156G025BB5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D156G025BB5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TE | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 15µF | |
| Tolerance | -10%, +75% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.248" Dia x 0.689" L (6.30mm x 17.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 556 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D156G025BB5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D156G025BB5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D156G025BB5A is new and unused, you can buy 30D156G025BB5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D156G025BB5A.
| CDS30FA333JO3F | MICA | CDS30FA333JO3F.pdf | |
| M39006/25-0180 | 820µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 6V Axial 0.312" Dia x 0.704" L (7.92mm x 17.88mm) | M39006/25-0180.pdf | |
| MXLSMBG20CAE3 | TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO215AA | MXLSMBG20CAE3.pdf | |
| ECM06DKAI-S189 | CONN EDGECARD 12POS .156" | ECM06DKAI-S189.pdf | |
| 416F3201XCAR | 32MHz ±10ppm Crystal 10pF 200 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F3201XCAR.pdf | |
| 74HCT08DR2G | AND Gate IC 4 Channel 14-SOIC | 74HCT08DR2G.pdf | |
| LM2592HVS-ADJ/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.2V 1 Output 2A TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA | LM2592HVS-ADJ/NOPB.pdf | |
| KPSE00J16-26S | 26 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | KPSE00J16-26S.pdf | |
| MS3110E1626P | 26 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | MS3110E1626P.pdf | |
| HR22-SC-222 | Socket Contact 24-28 AWG Size 1.0mm Crimp Silver | HR22-SC-222.pdf | |
| L77DFEG09S1APN | 9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | L77DFEG09S1APN.pdf | |
| 0015445880 | 80 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 0015445880.pdf | |
| 9025720000 | FERRULE 1.5MM 14 1 = 500PCS | 9025720000.pdf | |
| 1970330000 | 3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1970330000.pdf |