| Manufacturer Part Number: | 30D107G015DC2A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100µF 15V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D107G015DC2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D107G015DC2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TE | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 100µF | |
| Tolerance | -10%, +75% | |
| Voltage Rating | 15V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.374" Dia x 0.807" L (9.50mm x 20.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 510 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D107G015DC2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D107G015DC2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D107G015DC2A is new and unused, you can buy 30D107G015DC2A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D107G015DC2A.
| SCH-2-H | CAP HOLDER W/O SPACER W/CLAMP | SCH-2-H.pdf | |
| 860160674024 | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160674024.pdf | |
| C0603C394K8PACTU | 0.39µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C394K8PACTU.pdf | |
| T591V157M006ATE025 | 150µF Molded Tantalum - Polymer Capacitors 6.3V 2917 (7343 Metric) 25 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T591V157M006ATE025.pdf | |
| M2S005S-1VF400 | ARM® Cortex®-M3 System On Chip (SOC) IC SmartFusion®2 FPGA - 5K Logic Modules 128KB 64KB 166MHz 400-VFBGA (17x17) | M2S005S-1VF400.pdf | |
| PTH04000WAZ | MODULE PIP .9-3.6V 3A SMD | PTH04000WAZ.pdf | |
| VI-2WP-EX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W | VI-2WP-EX-F1.pdf | |
| VI-J73-EY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W | VI-J73-EY-B1.pdf | |
| HMC10DTEN | CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET | HMC10DTEN.pdf | |
| CN1020A14G04S6-040 | 26500 4C 4#12 S BY PLUG LC | CN1020A14G04S6-040.pdf | |
| TVS06RF-25-35P-LC | TV 128C 128#22D PIN WALL REC | TVS06RF-25-35P-LC.pdf | |
| OSTV7143251 | 14 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | OSTV7143251.pdf | |
| RT0402CRD0756K2L | RES SMD 56.2K OHM 1/16W 0402 | RT0402CRD0756K2L.pdf | |
| CRCW02011K47FNED | RES SMD 1.47K OHM 1% 1/20W 0201 | CRCW02011K47FNED.pdf | |
| RN55C4270DRSL | RES 427 OHM 1/8W .5% AXIAL | RN55C4270DRSL.pdf |