| Manufacturer Part Number: | 30D107G012CC5A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100µF 12V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D107G012CC5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D107G012CC5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TE | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 100µF | |
| Tolerance | -10%, +75% | |
| Voltage Rating | 12V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 410 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D107G012CC5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D107G012CC5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D107G012CC5A is new and unused, you can buy 30D107G012CC5A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D107G012CC5A.
| CL31A475KOHNNNE | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31A475KOHNNNE.pdf | |
| K474M20X7RF53K5 | 0.47µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | K474M20X7RF53K5.pdf | |
| T95X226M004HSSL | 22µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4V 2910 (7227 Metric) 1 Ohm 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm) | T95X226M004HSSL.pdf | |
| 299-4-25250-2 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | 299-4-25250-2.pdf | |
| JANTXV2N6758 | MOSFET N-CH 200V 9A | JANTXV2N6758.pdf | |
| AD5242BR100-REEL7 | Digital Potentiometer 100k Ohm 2 Circuit 256 Taps I²C Interface 16-SOIC | AD5242BR100-REEL7.pdf | |
| MTFC16GJDDQ-4M IT | IC FLASH 128GBIT 100LBGA | MTFC16GJDDQ-4M IT.pdf | |
| REC3.5-1209SRW/R8/C/X1 | CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 09VOUT | REC3.5-1209SRW/R8/C/X1.pdf | |
| MI-J5N-IZ-F4 | CONVRT DC/DC 155VIN 18.5VOUT 25W | MI-J5N-IZ-F4.pdf | |
| AMC15DRAH-S93 | CONN EDGECARD 30POS .100" | AMC15DRAH-S93.pdf | |
| 4320.0112 | Power Entry Connector | 4320.0112.pdf | |
| YK40326130J0G | 26 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK40326130J0G.pdf | |
| HS36008100J0G | 9 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | HS36008100J0G.pdf |