| Manufacturer Part Number: | 3090R-471K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 470nH Unshielded Inductor 460mA 360 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 3090R-471K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-3090R-471K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 3090R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 470nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 460mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 360 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 34 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 180MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.050" (1.27mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 3090R-471K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
3090R-471K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 3090R-471K is new and unused, you can buy 3090R-471K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 3090R-471K.
| 716P10454LA3 | ORANGE DROP | 716P10454LA3.pdf | |
| 335PHC250K | 3.3µF Film Capacitor 160V 250V Polypropylene (PP), Metallized Axial 0.610" Dia x 1.339" L (15.50mm x 34.00mm) | 335PHC250K.pdf | |
| ATV50C161JB-HF | TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB | ATV50C161JB-HF.pdf | |
| 0765605607 | 6P IMPACT RAM 16COL RG ASSY | 0765605607.pdf | |
| RCM18DTMD | CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD | RCM18DTMD.pdf | |
| DEA162450BT-2139A1 | FILTER BANDPASS 2.4 GHZ | DEA162450BT-2139A1.pdf | |
| MAX232ACPE+ | 2/2 Transceiver Full RS232 16-PDIP | MAX232ACPE+.pdf | |
| IS42S32800G-7BLI | IC SDRAM 256M 143MHZ 90BGA | IS42S32800G-7BLI.pdf | |
| VI-26D-EV-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W | VI-26D-EV-B1.pdf | |
| 346-050-500-202 | CARDEDGE 50POS DUAL .125 GREEN | 346-050-500-202.pdf | |
| TV07DT-15-19JA-LC | TV 19C 19#20 SKT J/N RECP | TV07DT-15-19JA-LC.pdf | |
| TV07DT-11-2A | TV 2C 2#16 PIN J/N RECP | TV07DT-11-2A.pdf | |
| L77TWC17W5SMP3SVRM6 | 17 (12 + 5 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | L77TWC17W5SMP3SVRM6.pdf | |
| 451-10-222-00-005101 | 22 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 451-10-222-00-005101.pdf |