| Manufacturer Part Number: | 3090R-332K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µH Unshielded Inductor 200mA 1.9 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 3090R-332K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-3090R-332K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 3090R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 3.3µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 200mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.9 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 65MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.050" (1.27mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 3090R-332K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
3090R-332K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 3090R-332K is new and unused, you can buy 3090R-332K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 3090R-332K.
| GRM21BF51E475ZA01L | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM21BF51E475ZA01L.pdf | |
| K681M15X7RH53L2 | 680pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K681M15X7RH53L2.pdf | |
| 13008-061MESZ | 68µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 2924 (7360 Metric) 100 mOhm 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm) | 13008-061MESZ.pdf | |
| ISC1210ERR18M | 180nH Shielded Wirewound Inductor 580mA 240 mOhm Max 1210 (3225 Metric) | ISC1210ERR18M.pdf | |
| IHLW5050CEERR33M01 | 330nH Shielded Inductor 36.5A 1.5 mOhm Max Nonstandard | IHLW5050CEERR33M01.pdf | |
| DS1236S-10N | Supervisor Open Drain, Push-Pull 1 Channel 16-SOIC | DS1236S-10N.pdf | |
| XRCAMB-L1-0000-00J01 | LED Lighting Color XLamp® XR-C Amber 590nm (585nm ~ 595nm) 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XRCAMB-L1-0000-00J01.pdf | |
| ACA3106E32-8PB | ACB 30C 6#12 24#16 PIN PLUG | ACA3106E32-8PB.pdf | |
| ACC06G2-22-7P-003 | AC 1C 1#0 PIN PLUG | ACC06G2-22-7P-003.pdf | |
| 0416620032 | 10 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole, Right Angle Gold | 0416620032.pdf | |
| OSTYK61222030 | 22 Circuit 0.394" (10.00mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | OSTYK61222030.pdf |