| Manufacturer Part Number: | 3090R-221K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220nH Unshielded Inductor 690mA 160 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 3090R-221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-3090R-221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 3090R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 220nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 690mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 160 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 34 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 300MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.050" (1.27mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 3090R-221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
3090R-221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 3090R-221K is new and unused, you can buy 3090R-221K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 3090R-221K.
| 447-K-H-FN-300A | CIR BRKR THRM-MAG 300A 28VDC | 447-K-H-FN-300A.pdf | |
| RBM08DRUN | CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD | RBM08DRUN.pdf | |
| ECS-36-20-28AX-TR | 3.6864MHz ±30ppm Crystal 20pF 200 Ohm -10°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US | ECS-36-20-28AX-TR.pdf | |
| 445A3XL24M00000 | 24MHz ±30ppm Crystal 12pF 40 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 2-SMD | 445A3XL24M00000.pdf | |
| GS1J-TP | DIODE GEN PURP 600V 1A DO214AC | GS1J-TP.pdf | |
| CIH03Q15NJNC | 15nH Unshielded Multilayer Inductor 150mA 890 mOhm Max 0201 (0603 Metric) | CIH03Q15NJNC.pdf | |
| CM160808-4N7JL | 4.7nH Unshielded Wirewound Inductor 450mA 170 mOhm Max 0603 (1608 Metric) | CM160808-4N7JL.pdf | |
| IDT74FCT810CTQ | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 100MHz 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) | IDT74FCT810CTQ.pdf | |
| NHD-12864MZ-FSW-GBW-L | Graphic LCD Display Module Transflective STN - Super-Twisted Nematic Parallel, 8-Bit 128 x 64 | NHD-12864MZ-FSW-GBW-L.pdf | |
| VE-J6N-EY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W | VE-J6N-EY-F1.pdf | |
| VE-212-EX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W | VE-212-EX-F2.pdf | |
| D38999/20WH55HD | 55 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/20WH55HD.pdf | |
| TVP00DZ-9-9PA-LC | HD 38999 9C 9#23 PIN RECP | TVP00DZ-9-9PA-LC.pdf | |
| 4-146481-0 | 40 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole | 4-146481-0.pdf |