| Manufacturer Part Number: | 3090R-220K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22nH Unshielded Inductor 765mA 140 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 3090R-220K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-3090R-220K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 3090R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 22nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 765mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 140 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.050" (1.27mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 3090R-220K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
3090R-220K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 3090R-220K is new and unused, you can buy 3090R-220K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 3090R-220K.
| M39003/01-5437 | 39µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20V Axial 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) | M39003/01-5437.pdf | |
| 0663.100HXLL | FUSE BRD MNT 100MA 250VAC RADIAL | 0663.100HXLL.pdf | |
| SMBJ58CE3/TR13 | TVS DIODE 58VWM 103VC SMBJ | SMBJ58CE3/TR13.pdf | |
| V14MLA1206NA | VARISTOR 18.1V 150A 1206 | V14MLA1206NA.pdf | |
| HSM03DSEN-S243 | CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET | HSM03DSEN-S243.pdf | |
| EGM18DRSH | CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD | EGM18DRSH.pdf | |
| 2940210 | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Module | 2940210.pdf | |
| CIR06A36-10SF80VO | CIR 48C 48#16 SKT PLUG | CIR06A36-10SF80VO.pdf | |
| DAU15PTI | DSUB 15 M CRIMP G30 TIN IND | DAU15PTI.pdf | |
| 0387600510 | 10 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387600510.pdf | |
| RG1608P-9530-W-T1 | RES SMD 953 OHM 0.05% 1/10W 0603 | RG1608P-9530-W-T1.pdf | |
| RLR07C1000GMRSL | RES 100 OHM 2% 1/4W AXIAL | RLR07C1000GMRSL.pdf |