| Manufacturer Part Number: | 2512-472K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 4.7µH Unshielded Inductor 636mA 1 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2512-472K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2512-472K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2512 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 4.7µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 636mA | |
| Current - Saturation | 477mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2512-472K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2512-472K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2512-472K is new and unused, you can buy 2512-472K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2512-472K.
| B43508C2827M2 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C2827M2.pdf | |
| IULK2-35387-2 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | IULK2-35387-2.pdf | |
| PN18-8F-E | Red 8 Stud Spade Terminal Connector Crimp 18-22 AWG | PN18-8F-E.pdf | |
| OPA1S2385IDRCR | CMOS Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 10-VSON (3x3) | OPA1S2385IDRCR.pdf | |
| S-80153BNMC-JHET2G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-23-5 | S-80153BNMC-JHET2G.pdf | |
| XC6121A242MG-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6121A242MG-G.pdf | |
| ACPL-844-000E | Optoisolator Transistor Output 5000Vrms 4 Channel 16-DIP | ACPL-844-000E.pdf | |
| CBM-120-UV-C31-K400-22 | Ultraviolet (UV) Emitter 403nm (400nm ~ 405nm) 3.6V 18A Module | CBM-120-UV-C31-K400-22.pdf | |
| VI-B1M-CW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W | VI-B1M-CW-B1.pdf | |
| VE-262-EU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W | VE-262-EU-B1.pdf | |
| MS3470L14-19PY | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | MS3470L14-19PY.pdf | |
| 0702871042 | 88 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 0702871042.pdf | |
| ORNTV50025001T5 | RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC | ORNTV50025001T5.pdf |