| Manufacturer Part Number: | 2512-223K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Inductor 340mA 3.5 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2512-223K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2512-223K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2512 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 340mA | |
| Current - Saturation | 255mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2512-223K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2512-223K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2512-223K is new and unused, you can buy 2512-223K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2512-223K.
| EEU-FM0J562S | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FM0J562S.pdf | |
| C0805C224K5NACTU | 0.22µF 50V Ceramic Capacitor X8L 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C224K5NACTU.pdf | |
| 532446-7 | HDI PIN ASSY 2 ROW 80 POS | 532446-7.pdf | |
| ESM06DTKI-S288 | CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND | ESM06DTKI-S288.pdf | |
| SL15300ZCT | IC CLOCK SSCG 1PLL 2CH 8TSSOP | SL15300ZCT.pdf | |
| R0.25D12-1212 | CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-12VOUT | R0.25D12-1212.pdf | |
| VE-J5H-CY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W | VE-J5H-CY-F2.pdf | |
| VE-BT4-CX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W | VE-BT4-CX-F2.pdf | |
| VE-JNN-IW | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W | VE-JNN-IW.pdf | |
| PFC-W0805LF-03-4220-B | RES SMD 422 OHM 0.1% 1/4W 0805 | PFC-W0805LF-03-4220-B.pdf | |
| HMM18DREH | CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET | HMM18DREH.pdf | |
| 4-1546174-5 | 26 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 4-1546174-5.pdf | |
| CAY10-7R5J4LF | RES ARRAY 4 RES 7.5 OHM 0804 | CAY10-7R5J4LF.pdf |