| Manufacturer Part Number: | 2512-153K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Unshielded Inductor 474mA 1.8 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2512-153K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2512-153K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2512 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 474mA | |
| Current - Saturation | 355mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2512-153K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2512-153K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2512-153K is new and unused, you can buy 2512-153K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2512-153K.
| VJ0805D561KLBAJ | 560pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D561KLBAJ.pdf | |
| VJ0805D200GLCAC | 20pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D200GLCAC.pdf | |
| 0KLC225.X | FUSE CRTRDGE 225A 600VAC CYLINDR | 0KLC225.X.pdf | |
| S10K460E2 | VARISTOR 750V 3.5KA DISC 10MM | S10K460E2.pdf | |
| 1-6450870-5 | MBXLE R/A RCPT 2ACP + 8S + 4LP | 1-6450870-5.pdf | |
| MEM2012V301RT | LC (Pi) EMI Filter 5th Order Low Pass 1 Channel 100mA 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad | MEM2012V301RT.pdf | |
| S-80138CLMC-JIXT2G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | S-80138CLMC-JIXT2G.pdf | |
| LT1961EMS8E#PBF | Boost, Flyback, SEPIC Switching Regulator IC Positive Adjustable 1.2V 1 Output 1.5A (Switch) 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad | LT1961EMS8E#PBF.pdf | |
| XBHAWT-00-0000-000LT6050 | LED Lighting XLamp® XB-H White, Cool 6000K 2.9V 700mA 110° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XBHAWT-00-0000-000LT6050.pdf | |
| MAX9532EVKIT+ | MAX9532 DirectDrive® Series Video, Amplifier, Single Evaluation Board | MAX9532EVKIT+.pdf | |
| 7-1393812-5 | RELAY GEN PURP | 7-1393812-5.pdf | |
| OSTHM138081 | 13 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.394" (10.00mm) Press Fit | OSTHM138081.pdf | |
| 0466-0-15-15-21-27-04-0 | Pin Receptacle Connector 0.015" ~ 0.022" (0.38mm ~ 0.56mm) Standard Tail Press-Fit | 0466-0-15-15-21-27-04-0.pdf | |
| SMM02070C1008FBP00 | RES SMD 1 OHM 1% 1W MELF | SMM02070C1008FBP00.pdf |