| Manufacturer Part Number: | 2510R-94K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 820µH Unshielded Inductor 22mA 95 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-94K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-94K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 820µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 22mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 95 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 15 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 3.2MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-94K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-94K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-94K is new and unused, you can buy 2510R-94K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-94K.
| 293D226X9025D2TE3 | 22µF Molded Tantalum Capacitors 25V 2917 (7343 Metric) 700 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | 293D226X9025D2TE3.pdf | |
| LFBK0002X | SWITCH KNOB BLACK ACS | LFBK0002X.pdf | |
| P6KE27HE3/73 | TVS DIODE 21.8VWM 39.1VC DO204AC | P6KE27HE3/73.pdf | |
| VS-SD600R08PC | Diode Standard 800V 600A Chassis, Stud Mount B-8 | VS-SD600R08PC.pdf | |
| MMSZ4698-G3-18 | Zener Diode 11V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | MMSZ4698-G3-18.pdf | |
| XCVU095-3FFVC2104E | IC FPGA 416 I/O 2104FCBGA | XCVU095-3FFVC2104E.pdf | |
| OM11004 | LPC935 IAR KickStart Kit™ LPC900 MCU 8-Bit 8051 Embedded Evaluation Board | OM11004.pdf | |
| MS3101E24-6S | ER 8C 8#12 SKT RECP | MS3101E24-6S.pdf | |
| MS3454W14S-5S | 5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | MS3454W14S-5S.pdf | |
| SJT07RT-12-98P(014) | 10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | SJT07RT-12-98P(014).pdf | |
| 90547-426HLF | 26 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 90547-426HLF.pdf | |
| RN73C2A3K74BTG | RES SMD 3.74KOHM 0.1% 1/10W 0805 | RN73C2A3K74BTG.pdf |