| Manufacturer Part Number: | 2510R-88K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 470µH Unshielded Inductor 28mA 60 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-88K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-88K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 470µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 28mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 60 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 15 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 4.6MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-88K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-88K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-88K is new and unused, you can buy 2510R-88K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-88K.
| VJ0805D9R1CXAAJ | 9.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D9R1CXAAJ.pdf | |
| IUGN666-1-62-15.0 | CIR BRKR MAG-HYDR 15A TOGGLE | IUGN666-1-62-15.0.pdf | |
| 0743010100 | HDM BP EXT TL OPEN END 30 SAU | 0743010100.pdf | |
| MA-406 7.3728M-C3: ROHS | 7.3728MHz ±50ppm Crystal 18pF 80 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead | MA-406 7.3728M-C3: ROHS.pdf | |
| SPC56EL60L5CBOSR | e200z4d SPC56xL Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 120MHz 1MB (1M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | SPC56EL60L5CBOSR.pdf | |
| MAX16021PTEZ+T | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 16-TQFN (4x4) | MAX16021PTEZ+T.pdf | |
| CXA2540-0000-000N00W20E3 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA2540 White, Cool Square | CXA2540-0000-000N00W20E3.pdf | |
| AD9706-EBZ | AD9706 TxDAC® Series 12 Bit 175M Samples Per Second Digital to Analog Converter (DAC) Evaluation Board | AD9706-EBZ.pdf | |
| AIT6FA14S-A7SS | ER 7C 7#16S SKT PLUG | AIT6FA14S-A7SS.pdf | |
| MS3106R28-10SW | 7 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3106R28-10SW.pdf | |
| KJB6T21W35PCL | 79 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | KJB6T21W35PCL.pdf | |
| TNGL1-15-50-D1 | Terminator Coax Connector Jack, Male Pin TRC | TNGL1-15-50-D1.pdf | |
| 0399881318 | SR BTS .200 18 MO DELTA | 0399881318.pdf | |
| TNPW121086R6BEEN | RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/3W 1210 | TNPW121086R6BEEN.pdf |