| Manufacturer Part Number: | 2510R-62K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39µH Unshielded Inductor 76mA 8.1 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-62K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-62K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 39µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 76mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 8.1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 13MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-62K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-62K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-62K is new and unused, you can buy 2510R-62K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-62K.
| GRM1886T1H6R9DD01D | 6.9pF 50V Ceramic Capacitor T2H 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1886T1H6R9DD01D.pdf | |
| T491V227M010AT | 220µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 700 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T491V227M010AT.pdf | |
| SACB8.0 | TVS DIODE 8VWM 13.4VC SMD | SACB8.0.pdf | |
| ECC36DRYI-S93 | CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD | ECC36DRYI-S93.pdf | |
| SML4760A-E3/61 | Zener Diode 68V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) | SML4760A-E3/61.pdf | |
| 1N4764A-T | Zener Diode 100V 1.3W ±5% Through Hole DO-41 | 1N4764A-T.pdf | |
| 2510R-64J | 47µH Unshielded Inductor 69mA 9.8 Ohm Max 2-SMD | 2510R-64J.pdf | |
| XC6118C22AMR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-25 | XC6118C22AMR-G.pdf | |
| 1-111492-1 | 50 Position Rectangular Plug Connector IDC Gold 26-28 AWG | 1-111492-1.pdf | |
| T38012-10-0 | 10 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | T38012-10-0.pdf | |
| 1945310000 | 4 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1945310000.pdf | |
| RCS06033K09FKEA | RES SMD 3.09K OHM 1% 1/4W 0603 | RCS06033K09FKEA.pdf | |
| CMF605K1100BHEB | RES 5.11K OHM 1W 0.1% AXIAL | CMF605K1100BHEB.pdf | |
| RN60D2002FRSL | RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60D2002FRSL.pdf | |
| H8464RBCA | RES 464 OHM 1/4W 0.1% AXIAL | H8464RBCA.pdf |