| Manufacturer Part Number: | 2510R-56K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Inductor 100mA 4.7 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-56K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-56K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 100mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.7 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 18MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-56K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-56K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-56K is new and unused, you can buy 2510R-56K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-56K.
| CGA3E3X8R1E224K080AE | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3X8R1E224K080AE.pdf | |
| GRM188C80G475ME19D | 4.7µF 4V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188C80G475ME19D.pdf | |
| PE-65853 | 4 Line Common Mode Choke Surface Mount DCR 1.2 Ohm | PE-65853.pdf | |
| ISD4003-06MED | Voice Record/Playback IC Multiple Message 6 Min SPI 28-TSOP | ISD4003-06MED.pdf | |
| 095586309370 | PMI BASE 11/16 NEON BAY QC | 095586309370.pdf | |
| CP10870_LN3-RS | Lens with Holder Clear 3° ~ 18° Spot Nichia NCS19, NVS19, 219B | CP10870_LN3-RS.pdf | |
| VI-BNV-CY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W | VI-BNV-CY-F2.pdf | |
| VE-22V-IW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W | VE-22V-IW-F2.pdf | |
| CENB1020A1241F01 | 12V 20W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input | CENB1020A1241F01.pdf | |
| MCR25JZHF6651 | RES SMD 6.65K OHM 1% 1/4W 1210 | MCR25JZHF6651.pdf | |
| E9122-001-01 | SATA RECEPTACLE RA SMT 7+15P | E9122-001-01.pdf | |
| 146488-3 | 6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole | 146488-3.pdf | |
| 19-7XXXX-10 | CONN SOCKET SIP 19POS TIN | 19-7XXXX-10.pdf | |
| RCL122514R7FKEG | RES SMD 14.7 OHM 2W 2512 WIDE | RCL122514R7FKEG.pdf |