| Manufacturer Part Number: | 2510R-50K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 12µH Unshielded Inductor 120mA 3.3 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-50K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-50K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 12µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 120mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.3 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 29MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-50K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-50K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-50K is new and unused, you can buy 2510R-50K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-50K.
| BFC241971504 | 0.15µF Film Capacitor 125V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm) | BFC241971504.pdf | |
| MX5KP24CA | TVS DIODE 24VWM 38.9VC CASE5A | MX5KP24CA.pdf | |
| TPSMP36AHE3/84A | TVS DIODE 30.8VWM DO220AA | TPSMP36AHE3/84A.pdf | |
| 09291306519 | DIN SIGNAL STRT MALE 30P | 09291306519.pdf | |
| CDRH3D23NP-3R3PC | 3.3µH Shielded Inductor 2.2A 56.3 mOhm Max Nonstandard | CDRH3D23NP-3R3PC.pdf | |
| IMP8-3Q0-1U-4LN0-4NE0-00-B | IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | IMP8-3Q0-1U-4LN0-4NE0-00-B.pdf | |
| HC2-HTM-DC6V | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 6VDC Coil Chassis Mount | HC2-HTM-DC6V.pdf | |
| JT01RE10-5S-SR | JT 5C 5#20 SKT RECP | JT01RE10-5S-SR.pdf | |
| MS3101A16S-4S | 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3101A16S-4S.pdf | |
| 5787908-1 | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub Connector 15 Position | 5787908-1.pdf | |
| CRCW2512102KFKTG | RES SMD 102K OHM 1% 1W 2512 | CRCW2512102KFKTG.pdf |