| Manufacturer Part Number: | 2510R-46K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2µH Unshielded Inductor 99mA 4.8 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-46K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-46K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 8.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 99mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-46K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-46K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-46K is new and unused, you can buy 2510R-46K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-46K.
| UHM0J222MPD6 | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHM0J222MPD6.pdf | |
| EEU-TA1V101B | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1V101B.pdf | |
| 407F35E011M0592 | 11.0592MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 407F35E011M0592.pdf | |
| CY62128EV30LL-45ZAXI | IC SRAM 1MBIT 45NS 32STSOP | CY62128EV30LL-45ZAXI.pdf | |
| S-80929CLNB-G6ZT2U | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-82AB | S-80929CLNB-G6ZT2U.pdf | |
| LUW C9SP-GAHB-58-Z | LED Lighting CERAMOS White 500mA 2-SMD, No Lead | LUW C9SP-GAHB-58-Z.pdf | |
| JBXEA0G02FSSDS | 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | JBXEA0G02FSSDS.pdf | |
| TV07RW-15-55SA-S15AD | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TV07RW-15-55SA-S15AD.pdf | |
| CA3100E36-10SB06 | 48 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3100E36-10SB06.pdf | |
| 134-1019-151 | Adapter Coaxial Connector SMA Plug, Male Pin To MMCX Jack, Female Socket 50 Ohm | 134-1019-151.pdf | |
| RJHSEG08VA4 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Unshielded | RJHSEG08VA4.pdf | |
| GSP2.9113.13 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount, Flange; Through Hole, Right Angle | GSP2.9113.13.pdf | |
| 3043828 | 17 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 180° Free Hanging (In-Line) | 3043828.pdf | |
| CP0007200R0JE663 | RES 200 OHM 7W 5% AXIAL | CP0007200R0JE663.pdf | |
| CMF501K7400BERE | RES 1.74K OHM 1/4W .1% AXIAL | CMF501K7400BERE.pdf |