| Manufacturer Part Number: | 2510R-32K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Unshielded Inductor 250mA 760 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-32K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-32K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 250mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 760 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 120MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-32K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-32K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-32K is new and unused, you can buy 2510R-32K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-32K.
| HMC10DRTS-S13 | CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND | HMC10DRTS-S13.pdf | |
| SRU1048-561Y | 560µH Shielded Wirewound Inductor 470mA 890 mOhm Nonstandard | SRU1048-561Y.pdf | |
| KSZ8721CL A2 | 1/1 Transceiver Full MII 48-LQFP (7x7) | KSZ8721CL A2.pdf | |
| VI-B3J-IW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W | VI-B3J-IW-F4.pdf | |
| CRCW20107K87FKEF | RES SMD 7.87K OHM 1% 3/4W 2010 | CRCW20107K87FKEF.pdf | |
| AYM40DTBT | CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD | AYM40DTBT.pdf | |
| TX32AB00-2010J | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 1 1/4-18 UNEF 20 | TX32AB00-2010J.pdf | |
| BACC63BP24H57P6H | 57 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Self Locking, Shielded | BACC63BP24H57P6H.pdf | |
| 6833W3K203L001 | 3 (Coax) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder | 6833W3K203L001.pdf | |
| 242A27000X | 25P F FILT 830PF SC 4-40 | 242A27000X.pdf | |
| 1-794468-1 | 8 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Tin | 1-794468-1.pdf | |
| 1597410000 | 7 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1597410000.pdf | |
| RCL0612137RFKEA | RES SMD 137 OHM 1/2W 1206 WIDE | RCL0612137RFKEA.pdf | |
| Y162884R0000A9W | RES SMD 84 OHM 0.05% 3/4W 2512 | Y162884R0000A9W.pdf |