| Manufacturer Part Number: | 2510R-26K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.2µH Unshielded Inductor 385mA 320 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-26K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-26K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 1.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 385mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 320 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 160MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-26K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-26K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-26K is new and unused, you can buy 2510R-26K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-26K.
| 6R3X14W224MV4T | 0.22µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm) | 6R3X14W224MV4T.pdf | |
| P4KE43 | TVS DIODE 36.8VWM 62.27VC AXIAL | P4KE43.pdf | |
| GCM28DREI | CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET | GCM28DREI.pdf | |
| MGV06051R0M-10 | 1µH Shielded Wirewound Inductor 13A 6.5 mOhm Max Nonstandard | MGV06051R0M-10.pdf | |
| MLF1608E6R8MTA00 | 6.8µH Shielded Multilayer Inductor 15mA 1.3 Ohm Max 0603 (1608 Metric) | MLF1608E6R8MTA00.pdf | |
| MSP430F1122IPWR | MSP430 MSP430x1xx Microcontroller IC 16-Bit 8MHz 4KB (4K x 8 + 256B) FLASH 20-TSSOP | MSP430F1122IPWR.pdf | |
| EFM8LB12F64E-B-QFN24 | CIP-51 8051 Laser Bee Microcontroller IC 8-Bit 72MHz 64KB (64K x 8) FLASH 24-QFN (3x3) | EFM8LB12F64E-B-QFN24.pdf | |
| CA06R22-2SF80A206 | 3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA06R22-2SF80A206.pdf | |
| UTS710D98S32 | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | UTS710D98S32.pdf | |
| 1970676 | 18 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1970676.pdf | |
| RMCF1210FTR100 | RES SMD 0.1 OHM 1% 1/2W 1210 | RMCF1210FTR100.pdf | |
| RG2012V-2610-P-T1 | RES SMD 261 OHM 0.02% 1/8W 0805 | RG2012V-2610-P-T1.pdf | |
| CRCW020123K7FNED | RES SMD 23.7K OHM 1% 1/20W 0201 | CRCW020123K7FNED.pdf | |
| YC102-JR-07820RL | RES ARRAY 2 RES 820 OHM 0302 | YC102-JR-07820RL.pdf |