| Manufacturer Part Number: | 2510R-20K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680nH Unshielded Inductor 475mA 210 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-20K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-20K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 680nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 475mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 210 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 210MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-20K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-20K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-20K is new and unused, you can buy 2510R-20K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-20K.
| S100J25U2JR64K7R | 10pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc 0.256" Dia (6.50mm) | S100J25U2JR64K7R.pdf | |
| 1808CC681KAT3A | 680pF 630V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm) | 1808CC681KAT3A.pdf | |
| TA35-CKDWFJ09C0 | CIR BRKR THRM 900MA 240VAC | TA35-CKDWFJ09C0.pdf | |
| SIT8008AI-32-33S-100.000000Y | OSC XO 3.3V 100MHZ ST | SIT8008AI-32-33S-100.000000Y.pdf | |
| 8N3Q001FG-0157CDI | Clock Oscillator IC 100MHz, 100.011MHz, 99.989MHz, 100.022MHz 10-CLCC | 8N3Q001FG-0157CDI.pdf | |
| M74HC163RM13TR | IC COUNTER 4-BIT SYNC 16-SOIC | M74HC163RM13TR.pdf | |
| VI-J5B-MW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W | VI-J5B-MW-F4.pdf | |
| TVP00RK-15-55SB-S25 | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TVP00RK-15-55SB-S25.pdf | |
| HR212-10P-8P(02) | 8 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Tin | HR212-10P-8P(02).pdf | |
| FCC17B25SM2E0 | 25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Free Hanging (In-Line) Solder Cup | FCC17B25SM2E0.pdf | |
| RT1210CRE0768R1L | RES SMD 68.1 OHM 0.25% 1/4W 1210 | RT1210CRE0768R1L.pdf | |
| FC0603E1000GTBST1 | RES SMD 100 OHM 2% 1/8W 0603 | FC0603E1000GTBST1.pdf |