| Manufacturer Part Number: | 2510R-10K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 270nH Unshielded Inductor 510mA 400 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 270nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 510mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 400 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 440MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-10K is new and unused, you can buy 2510R-10K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-10K.
| VJ0402D1R6DLXAJ | 1.6pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D1R6DLXAJ.pdf | |
| 219-3-5701-1 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | 219-3-5701-1.pdf | |
| 9C-4.9152MAAJ-T | 4.9152MHz ±30ppm Crystal 18pF 150 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US | 9C-4.9152MAAJ-T.pdf | |
| CD214B-R2600 | DIODE GEN PURP 600V 2A SMB | CD214B-R2600.pdf | |
| LTC2153IUJ-12#PBF | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 Pipelined 40-QFN (6x6) | LTC2153IUJ-12#PBF.pdf | |
| SI-B8R112250WW | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module Finger-SQ30B White, Cool Rectangle | SI-B8R112250WW.pdf | |
| VI-J3F-CW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W | VI-J3F-CW-F1.pdf | |
| 85100R2016S50 | 16 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | 85100R2016S50.pdf | |
| 94099-418HLF | 18 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 94099-418HLF.pdf | |
| VM18550300J0G | 18 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | VM18550300J0G.pdf | |
| RG3216P-6810-B-T1 | RES SMD 681 OHM 0.1% 1/4W 1206 | RG3216P-6810-B-T1.pdf | |
| 9T06031A26R7DBHFT | RES SMD 26.7 OHM 0.5% 1/10W 0603 | 9T06031A26R7DBHFT.pdf |