| Manufacturer Part Number: | 2510R-04K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 150nH Unshielded Inductor 725mA 200 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-04K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-04K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 150nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 725mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 200 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 530MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-04K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-04K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-04K is new and unused, you can buy 2510R-04K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-04K.
| SMCJ48A-HRAT7 | TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO-214AB | SMCJ48A-HRAT7.pdf | |
| SMBJ10CAE3/TR13 | TVS DIODE 10VWM 17VC SMBJ | SMBJ10CAE3/TR13.pdf | |
| MMZ1608S181ATA00 | 180 Ohm Impedance Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) Surface Mount Signal Line 500mA 1 Lines 200 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C | MMZ1608S181ATA00.pdf | |
| CDH3D13SHPNP-6R8MC | 6.8µH Unshielded Wirewound Inductor 1A 323.8 mOhm Max Nonstandard | CDH3D13SHPNP-6R8MC.pdf | |
| PIC18F2423-E/SP | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (8K x 16) FLASH 28-SPDIP | PIC18F2423-E/SP.pdf | |
| IS49NLC93200-33BI | IC DRAM 288MBIT 300MHZ 144BGA | IS49NLC93200-33BI.pdf | |
| XC6121A349MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6121A349MR-G.pdf | |
| LX8585-33CDD | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 4.6A TO-263, Power | LX8585-33CDD.pdf | |
| FFA.1S.120.CTAC52Z | 1 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | FFA.1S.120.CTAC52Z.pdf | |
| D38999/20MG11AB | CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN | D38999/20MG11AB.pdf | |
| 98464-G61-10ULF | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold, GXT™ | 98464-G61-10ULF.pdf | |
| 802-10-042-20-001000 | 42 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 802-10-042-20-001000.pdf | |
| 3040546 | 15 (Mate), 30 (Input) Position Terminal Block Plug, Female Sockets 180° Free Hanging (In-Line) | 3040546.pdf |