| Manufacturer Part Number: | 2510R-00K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100nH Unshielded Inductor 865mA 140 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-00K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-00K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 100nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 865mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 140 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 640MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-00K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-00K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-00K is new and unused, you can buy 2510R-00K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-00K.
| SMD2920P200TSA/24 | FUSE RESET 2.00A 24V 2920 SMD | SMD2920P200TSA/24.pdf | |
| GCA35DRMD-S288 | CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND | GCA35DRMD-S288.pdf | |
| AYM10DRMT | CONN EDGECARD 20POS .156 WW | AYM10DRMT.pdf | |
| UDZVTE-1712B | Zener Diode 12V 200mW Surface Mount UMD2 | UDZVTE-1712B.pdf | |
| LDA101 | Optoisolator Transistor with Base Output 3750Vrms 1 Channel 6-DIP | LDA101.pdf | |
| VE-2NL-MW-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W | VE-2NL-MW-B1.pdf | |
| AGM10DTAN-S664 | CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD | AGM10DTAN-S664.pdf | |
| CTVPS00RF-13-98JB | 10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CTVPS00RF-13-98JB.pdf | |
| CTV07RF-25-187PD-P35AD | 187 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | CTV07RF-25-187PD-P35AD.pdf | |
| 749878-7 | 68 Position D-Type Plug, Male Pins Connector, Panel Mount IDC | 749878-7.pdf | |
| 811-22-018-30-003101 | 18 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 811-22-018-30-003101.pdf | |
| OSTOQ07A150 | 7 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.295" (7.50mm) Vertical Through Hole | OSTOQ07A150.pdf | |
| CRCW08052K80DKEAP | RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/8W 0805 | CRCW08052K80DKEAP.pdf |