| Manufacturer Part Number: | 2510-88K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 470µH Unshielded Inductor 28mA 60 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510-88K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510-88K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 470µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 28mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 60 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 15 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 4.6MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510-88K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510-88K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510-88K is new and unused, you can buy 2510-88K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510-88K.
| VJ0603D820JLBAT | 82pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D820JLBAT.pdf | |
| ROV07H391K | VARISTOR 390V 1.75KA DISC 7MM | ROV07H391K.pdf | |
| SM3ZS067U410AMR1000 | M.2 CARD EDGE 67 POS | SM3ZS067U410AMR1000.pdf | |
| RSM08DRSI-S288 | CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD | RSM08DRSI-S288.pdf | |
| GBC40DRAI-S734 | CONN EDGECARD 80POS .100 R/A SLD | GBC40DRAI-S734.pdf | |
| MAX211EAI+ | 4/5 Transceiver Full RS232 28-SSOP | MAX211EAI+.pdf | |
| MT29F256G08CMCABJ2-10RZ:A | IC FLASH NAND 32GX8 VBGA | MT29F256G08CMCABJ2-10RZ:A.pdf | |
| ISL6620IRZ | IC SYNC RECT MOSFET DRVR 10-DFN | ISL6620IRZ.pdf | |
| CLM2C-GCA-CXBB07A3 | Green 530nm LED Indication - Discrete 3.2V 4-PLCC | CLM2C-GCA-CXBB07A3.pdf | |
| VI-24D-CY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W | VI-24D-CY-B1.pdf | |
| CA3108E10SL-3SF166 | 3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3108E10SL-3SF166.pdf |