| Manufacturer Part Number: | 2510-80K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µH Unshielded Inductor 38mA 32 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510-80K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510-80K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 220µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 38mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 32 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 15 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 6.8MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510-80K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510-80K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510-80K is new and unused, you can buy 2510-80K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510-80K.
| 302R29N470JV3E-****-SC | 47pF 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric) 0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm) | 302R29N470JV3E-****-SC.pdf | |
| MKT1817433065 | 0.33µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) | MKT1817433065.pdf | |
| LTC2644IMS-L8#TRPBF | 8 Bit Digital to Analog Converter 2 12-MSOP | LTC2644IMS-L8#TRPBF.pdf | |
| LT1780ISW#TRPBF | 2/2 Transceiver Full RS232 18-SOIC | LT1780ISW#TRPBF.pdf | |
| LJT06RT-23-53P-014 | LJT 53C 53#20 PIN WALL RECP | LJT06RT-23-53P-014.pdf | |
| SBR-ST-29-S-ML | CONN RCPT VERT SCSI 29POS T/H | SBR-ST-29-S-ML.pdf | |
| 9131 | FERRULE WIRE 16AWG RED 100PC | 9131.pdf | |
| 0386913604 | 4 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0386913604.pdf | |
| RG1005N-3091-B-T5 | RES SMD 3.09KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005N-3091-B-T5.pdf | |
| M55342E04B2B21RWS | RES SMD 2.21KOHM 0.1% 0.15W 1505 | M55342E04B2B21RWS.pdf |