| Manufacturer Part Number: | 2510-78K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 180µH Unshielded Inductor 46mA 21.5 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510-78K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510-78K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 180µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 46mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 21.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 15 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 7.2MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510-78K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510-78K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510-78K is new and unused, you can buy 2510-78K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510-78K.
| UUD0J471MNL1GS | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUD0J471MNL1GS.pdf | |
| 101872U040AD2A | ALUM-SCREW TERMINAL | 101872U040AD2A.pdf | |
| VJ1210A270KBBAT4X | 27pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm) | VJ1210A270KBBAT4X.pdf | |
| TRJB684K050RRJ | 0.68µF Molded Tantalum Capacitors 50V 1210 (3528 Metric) 4 Ohm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | TRJB684K050RRJ.pdf | |
| BK/GMA-10-R | FUSE GLASS 10A 125VAC 5X20MM | BK/GMA-10-R.pdf | |
| 6646933-1 | CONNECTOR PIN RIGHT ANGLE SOLDER | 6646933-1.pdf | |
| EF-DI-CAN-XC-SITE | Xilinx FPGAs LogiCORE™ License | EF-DI-CAN-XC-SITE.pdf | |
| MT226060 | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 60VAC Coil Socketable | MT226060.pdf | |
| E5FRAB440 | 5 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Silver | E5FRAB440.pdf | |
| M85049/26-1-12W | Olive Drab Connector Backshell 7, 12 | M85049/26-1-12W.pdf | |
| D38999/20WB2PA-LC | 2 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange Shielded | D38999/20WB2PA-LC.pdf | |
| TJ24315400J0G | 24 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 180° Free Hanging (In-Line) | TJ24315400J0G.pdf | |
| RT2512BKE07619RL | RES SMD 619 OHM 0.1% 3/4W 2512 | RT2512BKE07619RL.pdf |