| Manufacturer Part Number: | 2510-64K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47µH Unshielded Inductor 69mA 9.8 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510-64K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510-64K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 47µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 69mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 12MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510-64K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510-64K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510-64K is new and unused, you can buy 2510-64K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510-64K.
| LXZ6.3VB681M8X12LL | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | LXZ6.3VB681M8X12LL.pdf | |
| 885012210023 | 0.047µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 885012210023.pdf | |
| CD30FD163JO3 | 0.016µF Mica Capacitor 500V Radial 0.819" L x 0.409" W (20.80mm x 10.40mm) | CD30FD163JO3.pdf | |
| TS050F23IDT | 5MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US | TS050F23IDT.pdf | |
| ATF-331M4-TR2 | RF Mosfet pHEMT FET 4V 60mA 2GHz 15dB 19dBm MiniPak 1412 | ATF-331M4-TR2.pdf | |
| ISL5122CB | 2 Circuit IC Switch 1:1 20 Ohm 8-SOIC | ISL5122CB.pdf | |
| LTC4365HDDB-1#TRPBF | Overvoltage, Undervoltage Protection PMIC 8-DFN (3x2) | LTC4365HDDB-1#TRPBF.pdf | |
| MAX5035BASA/V+T | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 1A 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | MAX5035BASA/V+T.pdf | |
| L78L12ABZ | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 100mA TO-92-3 | L78L12ABZ.pdf | |
| TLE4264G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 100mA PG-SOT223-4 | TLE4264G.pdf | |
| CXA2520-0000-000N0UP230H | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA2520 White, Warm Square | CXA2520-0000-000N0UP230H.pdf | |
| CA3102E18-11SBF80A233 | 5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3102E18-11SBF80A233.pdf | |
| 67997-212H | 12 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 67997-212H.pdf | |
| 0387523425 | 25 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387523425.pdf | |
| AP851 3R9 J | RES 3.9 OHM 50W 5% TO220 | AP851 3R9 J.pdf |