| Manufacturer Part Number: | 2510-60K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 87mA 6.2 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510-60K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510-60K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 87mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 6.2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 15MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510-60K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510-60K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510-60K is new and unused, you can buy 2510-60K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510-60K.
| T95D277K004ESAL | 270µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4V 2917 (7343 Metric) 60 mOhm 0.293" L x 0.170" W (7.44mm x 4.32mm) | T95D277K004ESAL.pdf | |
| SMCJ75CA-E3/57T | TVS DIODE 75VWM 121VC SMC | SMCJ75CA-E3/57T.pdf | |
| RSC13DREN-S734 | CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET | RSC13DREN-S734.pdf | |
| S300ZR | Diode Standard, Reverse Polarity 2000V (2kV) 300A Chassis, Stud Mount DO-205AB, DO-9 | S300ZR.pdf | |
| 1609042-6 | FILTER IN-LINE STUD 60A | 1609042-6.pdf | |
| SN75C3221PWR | 1/1 Transceiver Full RS232 16-TSSOP | SN75C3221PWR.pdf | |
| OPA4830IPWR | Voltage Feedback Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | OPA4830IPWR.pdf | |
| HCPL-257K#200 | Optoisolator Transistor with Base Output 1500VDC 2 Channel 16-DIP | HCPL-257K#200.pdf | |
| HFBR-2523 | Fiber Optic Receiver General Purpose 40KBd 4.75 V ~ 5.25 V 6.2mA | HFBR-2523.pdf | |
| CXS3106A10SL-3S-300 | 3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Silver | CXS3106A10SL-3S-300.pdf | |
| C48-16R16-10P6-106 | 26500 10C 10#16 PIN PLUG | C48-16R16-10P6-106.pdf | |
| 86840-166HLF | 66 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 86840-166HLF.pdf |