| Manufacturer Part Number: | 2510-46K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2µH Unshielded Inductor 99mA 4.8 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510-46K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510-46K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 8.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 99mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510-46K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510-46K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510-46K is new and unused, you can buy 2510-46K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510-46K.
| VJ1808Y122JBLAT4X | 1200pF 630V Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm) | VJ1808Y122JBLAT4X.pdf | |
| BK/HKP-1K0467 | FUSE HOLDER 250V | BK/HKP-1K0467.pdf | |
| RCM24DRMI-S288 | CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND | RCM24DRMI-S288.pdf | |
| BZX55C30-TAP | Zener Diode 30V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | BZX55C30-TAP.pdf | |
| BZD27C130P-M3-18 | Zener Diode 130V 800mW Surface Mount DO-219AB (SMF) | BZD27C130P-M3-18.pdf | |
| ADS7850IRTET | 14 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 2 SAR 16-WQFN (3x3) | ADS7850IRTET.pdf | |
| XC4044XL-3HQ208C | IC FPGA 160 I/O 208HQFP | XC4044XL-3HQ208C.pdf | |
| BACC63BV16F10S9 | 10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | BACC63BV16F10S9.pdf | |
| GT13SC-2P/S-3R | CONN RETAINER | GT13SC-2P/S-3R.pdf | |
| 1565840000 | Pin Contact Tin Crimp 20-22 AWG | 1565840000.pdf | |
| 0430451437 | 14 Positions Header, Shrouded Connector 0.118" (3.00mm) Surface Mount Gold | 0430451437.pdf | |
| M55342H04B2E21RWS | RES SMD 2.21K OHM 1% 0.15W 1505 | M55342H04B2E21RWS.pdf | |
| Y40212K00000Q6W | RES SMD 2K OHM 0.02% 1/10W 0603 | Y40212K00000Q6W.pdf |