| Manufacturer Part Number: | 2510-20K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680nH Unshielded Inductor 475mA 210 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510-20K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510-20K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 680nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 475mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 210 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 210MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510-20K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510-20K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510-20K is new and unused, you can buy 2510-20K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510-20K.
| ECO-S1HA272CA | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 86 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1HA272CA.pdf | |
| SR151A221GAT | 220pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | SR151A221GAT.pdf | |
| MSMBJ150AE3 | TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AA | MSMBJ150AE3.pdf | |
| ASC05DRES-S13 | CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND | ASC05DRES-S13.pdf | |
| STM32L152ZET6 | ARM® Cortex®-M3 STM32 L1 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 512KB (512K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) | STM32L152ZET6.pdf | |
| LT1460HCS3-10#TRPBF | Series Voltage Reference IC ±0.2% 40mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | LT1460HCS3-10#TRPBF.pdf | |
| CBM-120-UV-C14-J380-22 | Ultraviolet (UV) Emitter 380nm, 385nm 3.6V 18A Module | CBM-120-UV-C14-J380-22.pdf | |
| VE-JVL-EY | CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W | VE-JVL-EY.pdf | |
| VE-B43-IU | CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W | VE-B43-IU.pdf | |
| ERA-3YEB242V | RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 | ERA-3YEB242V.pdf | |
| TVP00RL-17-6AB | TV 6C 6#12 PIN RECP | TVP00RL-17-6AB.pdf | |
| DEMAY9SNMF0 | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub Connector 9 Position | DEMAY9SNMF0.pdf | |
| RG2012N-3243-B-T1 | RES SMD 324K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RG2012N-3243-B-T1.pdf |