| Manufacturer Part Number: | 2474R-24K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 82µH Unshielded Molded Inductor 1.53A 152 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2474R-24K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2474R-24K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2474R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 82µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.53A | |
| Current - Saturation | 710mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 152 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2474R-24K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2474R-24K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2474R-24K is new and unused, you can buy 2474R-24K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2474R-24K.
| 80813150000 | FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC 350VDC | 80813150000.pdf | |
| V14MLA0805LT | VARISTOR 18.1V 40A 0805 | V14MLA0805LT.pdf | |
| C3291-20.000 | 20MHz HCMOS, TTL XO (Standard) Oscillator Surface Mount 5V 60mA Enable/Disable | C3291-20.000.pdf | |
| B82733F2232B1 | 10mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2.3A DCR 188 mOhm (Typ) | B82733F2232B1.pdf | |
| LTC2877HMSE#TRPBF | 1/1 Transceiver Half RS485 10-MSOP-EP | LTC2877HMSE#TRPBF.pdf | |
| VND3NV04 | MOSFET POWER OMNIFET II DPAK | VND3NV04.pdf | |
| BD8162EKV | IC PWR SUPPLY 12V | BD8162EKV.pdf | |
| LM4040CIM3X-3.0/NOPB | Shunt Voltage Reference IC ±0.5% 15mA TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | LM4040CIM3X-3.0/NOPB.pdf | |
| V110B24E150BN | CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W | V110B24E150BN.pdf | |
| AT0603DRE073K65L | RES SMD 3.65KOHM 0.5% 1/10W 0603 | AT0603DRE073K65L.pdf | |
| 87457-108HLF | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 87457-108HLF.pdf | |
| OSTTS15A15A | 15 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.295" (7.50mm) 90° Free Hanging (In-Line) | OSTTS15A15A.pdf | |
| 1358160000 | 23 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1358160000.pdf | |
| RG2012P-3480-D-T5 | RES SMD 348 OHM 0.5% 1/8W 0805 | RG2012P-3480-D-T5.pdf |