| Manufacturer Part Number: | 2474-47K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 6.8mH Unshielded Molded Inductor 150mA 15 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2474-47K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2474-47K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2474 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 6.8mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 150mA | |
| Current - Saturation | 80mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 15 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2474-47K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2474-47K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2474-47K is new and unused, you can buy 2474-47K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2474-47K.
| GCM3195C1H123JA16D | 0.012µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GCM3195C1H123JA16D.pdf | |
| BFC237516153 | 0.015µF Film Capacitor 300V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.728" L x 0.236" W (18.50mm x 6.00mm) | BFC237516153.pdf | |
| 445W31B25M00000 | 25MHz ±30ppm Crystal 13pF 40 Ohm 0°C ~ 50°C Surface Mount 2-SMD | 445W31B25M00000.pdf | |
| X9258US24Z-2.7T1 | Digital Potentiometer 50k Ohm 4 Circuit 256 Taps I²C Interface 24-SOIC | X9258US24Z-2.7T1.pdf | |
| ADP1046AACPZ-RL | Power Supply Controller Power Supplies 32-LFCSP-WQ (5x5) | ADP1046AACPZ-RL.pdf | |
| XC6124A429ER-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 6-USP (1.8x2) | XC6124A429ER-G.pdf | |
| VE-2VR-EX | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W | VE-2VR-EX.pdf | |
| CRCW201047K0JNEF | RES SMD 47K OHM 5% 3/4W 2010 | CRCW201047K0JNEF.pdf | |
| CS3100C-22-62P | 8 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | CS3100C-22-62P.pdf | |
| 142146 | SMB Connector Jack, Male Pin 50 Ohm Through Hole, Right Angle Solder | 142146.pdf | |
| 1770730000 | 8 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 90° and 270° Free Hanging (In-Line) | 1770730000.pdf | |
| CMF552R2000FKEB | RES 2.2 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF552R2000FKEB.pdf |