| Manufacturer Part Number: | 2150R-32K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Molded Inductor 375mA 1 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2150R-32K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2150R-32K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2150R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 375mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 60 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 24MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2150R-32K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2150R-32K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2150R-32K is new and unused, you can buy 2150R-32K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2150R-32K.
| CBR02C808A8GAC | 0.80pF 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CBR02C808A8GAC.pdf | |
| MFU0603FF02000P100 | FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0603 | MFU0603FF02000P100.pdf | |
| FN2410H-25-33 | FILTER EMC/RFI CHASSIS MNT 25A | FN2410H-25-33.pdf | |
| DS90C124QVSX/NOPB | 840Mbps Deserializer 1 Input 24 Output 48-TQFP (7x7) | DS90C124QVSX/NOPB.pdf | |
| PT5061B | REGLTR +-12V 9W 12PINXL HSMD HZ | PT5061B.pdf | |
| TMC05010R00FE02 | RES CHAS MNT 10 OHM 1% 50W | TMC05010R00FE02.pdf | |
| THS10R33J | RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 10W | THS10R33J.pdf | |
| PCAN0603E49R9BST5 | RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/2W 0603 | PCAN0603E49R9BST5.pdf | |
| GTC02R22-14S-B30 | GT 19C 19#16 SKT RECP BOX | GTC02R22-14S-B30.pdf | |
| KPSE07E20-39SW | 39 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | KPSE07E20-39SW.pdf | |
| XMAP-04V-E | 4 Position Rectangular Housing Connector Plug Blue 0.098" (2.50mm) | XMAP-04V-E.pdf | |
| RN73C1J237RBTDF | RES SMD 237 OHM 0.1% 1/16W 0603 | RN73C1J237RBTDF.pdf |