| Manufacturer Part Number: | 2150R-20K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 6.8µH Unshielded Molded Inductor 835mA 200 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2150R-20K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2150R-20K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2150R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 6.8µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 835mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 200 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2150R-20K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2150R-20K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2150R-20K is new and unused, you can buy 2150R-20K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2150R-20K.
| K181M10X7RF5TH5 | 180pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K181M10X7RF5TH5.pdf | |
| MSMBG2K4.0 | TVS DIODE 4VWM 6.3VC DO215AA | MSMBG2K4.0.pdf | |
| EBC08DRTS-S13 | CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND | EBC08DRTS-S13.pdf | |
| ISL26310FBZ-T | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 8-SOIC | ISL26310FBZ-T.pdf | |
| NJU7024D# | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-DIP | NJU7024D#.pdf | |
| 74LCX652MSAX | Transceiver, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 24-SSOP | 74LCX652MSAX.pdf | |
| VI-274-EW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W | VI-274-EW-F1.pdf | |
| 3502-05-910 | Reed Relay DPST (2 Form A) Through Hole | 3502-05-910.pdf | |
| CJT10027RJJ | RES CHAS MNT 27 OHM 5% 100W | CJT10027RJJ.pdf | |
| TVS06RF-21-29SB | 27 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TVS06RF-21-29SB.pdf | |
| TV07RW-21-11JE-LC | TV 11C 11#12 SKT J/N RECP | TV07RW-21-11JE-LC.pdf | |
| MS3450W22-14BZ | 19 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | MS3450W22-14BZ.pdf | |
| DBM25P1A5NA190 | D-SUB R/A PLS BKT 3.05MM HOLE | DBM25P1A5NA190.pdf | |
| 0395332306 | 6 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 0395332306.pdf |