| Manufacturer Part Number: | 2150R-12K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µH Unshielded Molded Inductor 555mA 1 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2150R-12K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2150R-12K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2150R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 3.3µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 555mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 105MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2150R-12K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2150R-12K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2150R-12K is new and unused, you can buy 2150R-12K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2150R-12K.
| GRM2196T2A3R9CD01D | 3.9pF 100V Ceramic Capacitor T2H 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM2196T2A3R9CD01D.pdf | |
| PE-0402CH4N7STT | 4.7nH Unshielded Multilayer Inductor 450mA 170 mOhm Max Nonstandard | PE-0402CH4N7STT.pdf | |
| KMPC8349VVAJF | PowerPC e300 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 533MHz 672-TBGA (35x35) | KMPC8349VVAJF.pdf | |
| MIC23153YMT-TR | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.62V 1 Output 2A 10-UFDFN Exposed Pad, 10-TMLF® | MIC23153YMT-TR.pdf | |
| L32R-R6-2111TB | Panel Indicator | L32R-R6-2111TB.pdf | |
| VI-B1P-CV | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W | VI-B1P-CV.pdf | |
| LM43603PWPEVM | LM43603 SIMPLE SWITCHER® DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board | LM43603PWPEVM.pdf | |
| AC0805JR-07620KL | RES SMD 620K OHM 5% 1/8W 0805 | AC0805JR-07620KL.pdf | |
| TVP00DZ-13-32P | 32 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVP00DZ-13-32P.pdf | |
| FCC17B25PN240 | 25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole Solder | FCC17B25PN240.pdf | |
| 929648-05-05-EU | 5 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 929648-05-05-EU.pdf | |
| PLT0603Z2261LBTS | RES SMD 2.26K OHM 0.15W 0603 | PLT0603Z2261LBTS.pdf |