| Manufacturer Part Number: | 2150R-10K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.7µH Unshielded Molded Inductor 690mA 650 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2150R-10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2150R-10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2150R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 2.7µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 690mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 650 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 120MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2150R-10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2150R-10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2150R-10K is new and unused, you can buy 2150R-10K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2150R-10K.
| EKMS401VSN221MP40S | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS401VSN221MP40S.pdf | |
| CD4CD060DO3 | 6pF Mica Capacitor 500V Radial 0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm) | CD4CD060DO3.pdf | |
| M39003/09-3064 | 47µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35V Axial 110 mOhm 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) | M39003/09-3064.pdf | |
| 0747121006 | VERT GANGED RF 6 POS LONG TAILS | 0747121006.pdf | |
| IHSM7832ER471L | 470µH Unshielded Inductor 740mA 1.1 Ohm Max Nonstandard | IHSM7832ER471L.pdf | |
| MB90387SPMT-GS-375E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90385 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 64KB (64K x 8) Mask ROM 48-LQFP (7x7) | MB90387SPMT-GS-375E1.pdf | |
| MAX3076EASD+T | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SOIC | MAX3076EASD+T.pdf | |
| RP-1212S | CONV DC/DC 1W SGL 12V OUT SIP7 | RP-1212S.pdf | |
| VI-27K-IY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W | VI-27K-IY-F3.pdf | |
| KJB0T11F98PNL | 6 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | KJB0T11F98PNL.pdf | |
| NI21305000J0G | 21 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole | NI21305000J0G.pdf |