| Manufacturer Part Number: | 2150-38K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39µH Unshielded Molded Inductor 264mA 2 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2150-38K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2150-38K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2150 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 39µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 264mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 70 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 18MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2150-38K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2150-38K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2150-38K is new and unused, you can buy 2150-38K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2150-38K.
| B43508C2827M | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C2827M.pdf | |
| HB1850-2R5806-R | 80F Supercap 2.5V Radial, Can 1000 Hrs @ 70°C | HB1850-2R5806-R.pdf | |
| 0752352285 | CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD | 0752352285.pdf | |
| ECC60DKJI | CONN EDGECARD 120POS .100" | ECC60DKJI.pdf | |
| DKI03062 | MOSFET N-CH 30V 48A TO-252 | DKI03062.pdf | |
| M2GL050-FGG896I | IC FPGA 377 I/O 896FPGA | M2GL050-FGG896I.pdf | |
| MAX3223IDWR | 2/2 Transceiver Full RS232 20-SOIC | MAX3223IDWR.pdf | |
| PC07E-8-4P | 4 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | PC07E-8-4P.pdf | |
| MS3116P24-61S | 61 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | MS3116P24-61S.pdf | |
| CSR2512FTR470 | RES SMD 0.47 OHM 1% 2W 2512 | CSR2512FTR470.pdf | |
| TNPW2512604RBHTG | RES SMD 604 OHM 0.1% 1/2W 2512 | TNPW2512604RBHTG.pdf | |
| 4814P-T01-151 | RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SOIC | 4814P-T01-151.pdf | |
| CMF556K0400CERE | RES 6.04K OHM 1/2W .25% AXIAL | CMF556K0400CERE.pdf |