| Manufacturer Part Number: | 2150-02K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680nH Unshielded Molded Inductor 1.96A 80 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2150-02K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2150-02K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2150 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 680nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.96A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 80 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 65 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 240MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2150-02K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2150-02K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2150-02K is new and unused, you can buy 2150-02K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2150-02K.
| MALIEYN07AV427J02K | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 127 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AV427J02K.pdf | |
| B37923K5010B260 | 1.2pF 50V Ceramic Capacitor C0H 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | B37923K5010B260.pdf | |
| B1010-2R5155 | 1.5F Supercap 2.5V Radial, Can 300 mOhm @ 1kHz 1000 Hrs @ 70°C 0.413" Dia (10.50mm) | B1010-2R5155.pdf | |
| ELJ-FA820JF | 82µH Unshielded Wirewound Inductor 60mA 10 Ohm Max 1210 (3225 Metric) | ELJ-FA820JF.pdf | |
| 74LVQ02SJ | NOR Gate IC 4 Channel 14-SOP | 74LVQ02SJ.pdf | |
| LT3972EDD#TRPBF | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.79V 1 Output 3.5A 10-WFDFN Exposed Pad | LT3972EDD#TRPBF.pdf | |
| PLPQ2-4MM | Light Pipe Single Clear Rigid Square with Domed Top, 2.3mm Panel Mount, Press Fit, Front | PLPQ2-4MM.pdf | |
| VI-J43-EW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W | VI-J43-EW-F3.pdf | |
| CTVS06RF-23-21P-LC | CTV 21C 21#16 PIN PLUG | CTVS06RF-23-21P-LC.pdf | |
| TVPS00RK-11-35BB | TV 13C 13#22D SKT RECP | TVPS00RK-11-35BB.pdf | |
| TSW-104-14-L-D | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | TSW-104-14-L-D.pdf | |
| HX12228100J0G | 12 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.138" (3.50mm) Through Hole | HX12228100J0G.pdf | |
| ESMT06160 | 2 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | ESMT06160.pdf | |
| RG1608N-4641-W-T1 | RES SMD 4.64K OHM 1/10W 0603 | RG1608N-4641-W-T1.pdf | |
| Y11212K00000T0R | RES SMD 2K OHM 0.01% 1/4W J LEAD | Y11212K00000T0R.pdf |