| Manufacturer Part Number: | 2-6500-P10-A3-4.5A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 4.5A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-6500-P10-A3-4.5A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-6500-P10-A3-4.5A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-6500 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 4.5A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Automatic Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-6500-P10-A3-4.5A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-6500-P10-A3-4.5A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-6500-P10-A3-4.5A is new and unused, you can buy 2-6500-P10-A3-4.5A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-6500-P10-A3-4.5A.
| AQ147M120FAJME\M5TL | 12pF 500V Ceramic Capacitor M 1111 (2828 Metric) 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) | AQ147M120FAJME\M5TL.pdf | |
| MIN02-002DC220J-F | 22pF Mica Capacitor 300V Nonstandard SMD 0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm) | MIN02-002DC220J-F.pdf | |
| NJVMJD6039T4G | TRANS NPN DARL 80V 4A DPAK | NJVMJD6039T4G.pdf | |
| IXFV30N50P | MOSFET N-CH 500V 30A PLUS220 | IXFV30N50P.pdf | |
| AIAC-1812-39NJ-T | 39nH Unshielded Wirewound Inductor 2.8A 5.6 mOhm Max Nonstandard | AIAC-1812-39NJ-T.pdf | |
| ELJ-NK8N2JF | 8.2nH Unshielded Wirewound Inductor 680mA 120 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | ELJ-NK8N2JF.pdf | |
| LHL06TB181K | 180µH Unshielded Inductor 165mA 2 Ohm Max Radial | LHL06TB181K.pdf | |
| SN74LS74ADRG4 | IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC | SN74LS74ADRG4.pdf | |
| GMC49DRYI-S93 | CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD | GMC49DRYI-S93.pdf | |
| RJE7318800100 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded | RJE7318800100.pdf | |
| RL73H2AR75FTDF | RES SMD 0.75 OHM 1% 1/8W 0805 | RL73H2AR75FTDF.pdf | |
| D55342E07B95B3RWS | RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 | D55342E07B95B3RWS.pdf | |
| 9T06031A24R9CAHFT | RES SMD 24.9OHM 0.25% 1/10W 0603 | 9T06031A24R9CAHFT.pdf |