| Manufacturer Part Number: | 2-6500-P10-9A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 9A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-6500-P10-9A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-6500-P10-9A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-6500 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 9A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Automatic Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-6500-P10-9A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-6500-P10-9A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-6500-P10-9A is new and unused, you can buy 2-6500-P10-9A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-6500-P10-9A.
| 440LD90-R | 9000pF 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc 0.791" Dia (20.10mm) | 440LD90-R.pdf | |
| BFC247953104 | 0.1µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.728" L x 0.276" W (18.50mm x 7.00mm) | BFC247953104.pdf | |
| MB90349CEPF-G-353E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340E Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-QFP (14x20) | MB90349CEPF-G-353E1.pdf | |
| KB-A100SRW | LED Circuit Board Indicator Bar - Single, DIP Red Diffused, White 1.85V 30mA Rectangle with Flat Top, 8.89mm x 3.81mm Through Hole | KB-A100SRW.pdf | |
| RMC49DRES-S734 | CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET | RMC49DRES-S734.pdf | |
| MS3101F20-23SW | ER 2C 2#8 SKT RECP | MS3101F20-23SW.pdf | |
| TV06RW-25-90B | TV 46C MIXED SKT PLUG | TV06RW-25-90B.pdf | |
| 1004513 | LABEL WARNING ADHESIVE 32X36MM | 1004513.pdf | |
| 0387590031 | 3 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387590031.pdf | |
| TNPW121088R7BETA | RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/3W 1210 | TNPW121088R7BETA.pdf | |
| CRCW12067K68FKTA | RES SMD 7.68K OHM 1% 1/4W 1206 | CRCW12067K68FKTA.pdf |