| Manufacturer Part Number: | 2-6500-P10-6A |
|---|---|
| Manufacturer: | E-T-A |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 6A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2-6500-P10-6A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2-6500-P10-6A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | E-T-A | |
| Series | 2-6500 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 6A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 28V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Automatic Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 10 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2-6500-P10-6A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2-6500-P10-6A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of E-T-A all series components. The condition of 2-6500-P10-6A is new and unused, you can buy 2-6500-P10-6A E-T-A with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2-6500-P10-6A.
| VJ0603D510FXAAC | 51pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D510FXAAC.pdf | |
| 80LEC | FUSE 80AMP 240V TYPE T | 80LEC.pdf | |
| GBM28DSXI | CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD | GBM28DSXI.pdf | |
| AS7C1024B-20JCN | IC SRAM 128K X 8 5.0V 32-SOJ | AS7C1024B-20JCN.pdf | |
| V375B12H300BN | CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W | V375B12H300BN.pdf | |
| V72A36M400B3 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W | V72A36M400B3.pdf | |
| BXB75-48D05-3V3FHJ | DC/DC CONVERTER 5V 3.3V 75W | BXB75-48D05-3V3FHJ.pdf | |
| VSCP-2K4-48 | AC/DC CONVERTER 48V 2400W | VSCP-2K4-48.pdf | |
| FHY.0B.302.CLAD56 | 2 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | FHY.0B.302.CLAD56.pdf | |
| 6-1761614-2 | 200 signal (100 pair) Position Connector Differential Pair Array, Male Surface Mount Gold | 6-1761614-2.pdf | |
| 0387490249 | 4 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387490249.pdf | |
| RG3216V-1622-P-T1 | RES SMD 16.2KOHM 0.02% 1/4W 1206 | RG3216V-1622-P-T1.pdf |